Repertuar

sobota

Słowo wstępne

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica” już po raz 14. odbędzie się we wnętrzach Kościoła pw. Św. Michała Archanioła. To wydarzenie jest stałym punktem kalendarza wydarzeń kulturalnych w Polkowicach i cieszy się dużym uznaniem melomanów.
Tradycyjnie organizatorzy zadbali o to, aby artyści, którzy wystąpią przed polkowicką publicznością reprezentowali najwyższy poziom. Będziemy mieli okazję uczestniczyć w koncertach nietuzinkowych muzyków. Ich występy w starych kościelnych murach zabrzmią zapewne wyjątkowo i dostarczą miłośnikom muzyki poważnej wielu wspaniałych wrażeń.
Serdecznie zapraszam do udziału w wyjątkowych wydarzeniach, które odbędą się 10 i 11 września 2016 roku.

Wiesław Wabik
Burmistrz Polkowic

Jak co roku serdecznie zapraszam na Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbędzie się w kościele św. Michała w Polkowicach. Ci którzy już mieli okazję wziąć udział w poprzednich edycjach wiedzą, że warto, bo na miejscu, tutaj w Polkowicach można uczestniczyć naprawdę w prawdziwej uczcie muzycznej. Zawsze występują muzycy najwyższej, europejskiej i światowej klasy. Gratuluję pomysłów organizatorom i dziękuję za profesjonalizm tej imprezy.

ks. Jarosław Święcicki
Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła

Gdy wieczory stają się coraz dłuższe, a jesień swymi barwami powoli zamienia zieleń w złoty brąz na horyzoncie majaczy kolejna odsłona naszego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. W doskonałej palecie barw, które wyszły spod ręki mistrza Jana Kantego Pawluśkiewicza jawi nam się program tegorocznej edycji. Te dwa wrześniowe wieczory obfitować będą w doskonałe muzyczne podróże, które rozpocznie znakomity organista i improwizator Filip Presseisen. Po nim wystąpi Michał Zygmunt z koncertem gitarowym. Będą to dźwięki bezpowrotnie minionej epoki, które odkryją piękno naszej muzyki ludowej. Na zakończenie sobotniego wieczoru wystąpi Jarosław Bester – kompozytor, wirtuoz akordeonu, jeden z najoryginalniejszych muzyków w Europie i na świecie.
W drugi dzień wprowadzi nas wybitny organista prof. Roman Perucki. Następnie za sprawą jedynego w swoim rodzaju zespołu Trio Animato w pięknych barokowych wnętrzach kościoła zabrzmią harmonijki ustne. Festiwal zakończy występ dwóch wspaniałych artystów światowej sławy: Michała Nagy oraz Arkadiusza Krupy, którzy zaczarują melomanów niebywałym połączeniem gitary i oboju.
Dumny, iż nasze miasto kontynuuje ten piękny Festiwal, raz jeszcze zapraszam na koncerty, a przekazując niniejszy program, mam nadzieję zabrać Państwa w fascynującą podróż z muzyką najpiękniejszą.

Andrzej Wierdak
Dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji

Kontakt

Dyrektor Artystyczny

Andrzej Wierdak
e-mail: dyrektor@pca.pl

Polkowickie Centrum Animacji

Szczegółołowe informacje i rezerwacja biletów
pod numerem: 76 746 88 14
lub e-mail: ksiegowosc@pca.pl

www.pca.pl | www.pcatv.pl

    14. FMOiK

Patronat