MICHAŁ NAGY

Gitarzysta i pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie i Konserwatorium Wiedeńskim. Od 1997r. jest pedagogiem w Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie w stopniu doktora habilitowanego.

Od 8 lat pełni funkcję kierownika artystycznego Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych i Festiwalu Terra Artis w Lanckoronie. Artysta ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę Województwa Małopolskiego ,,Ars Quaerendi 2010” i odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Dwukrotnie był stypendystą Fundacji Kultury. Występował na licznych festiwalach muzycznych (m.in. Menuhin Festival Gstaad, Kwartesencja, Nuevo Mundo, Festiwal Muzyki Astora Piazzolli w Krakowie, Gitarre Wien). Jako solista współpracował z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Filharmonii Krakowskiej, Concerto Avenna, Chopin Academia Orchestra i innymi. Występował również z towarzyszeniem Kameralistów Filharmonii Narodowej, kwartetu smyczkowego „Royal String Quartet” i zespołu „Wiener Instrumentalsolisten” oraz jako członek zespołów „New Tango Bridge”, „New Art Ensemble”, a także „Hirundo Maris”.. Jest współtwórcą i członkiem międzynarodowego kwartetu gitarowego „Guitar 4mation”, specjalizującego się w wykonaniach muzyki XX i XXI wieku, w tym m.in. repertuaru z pogranicza muzyki współczesnej i jazzu.

Michał Nagy dokonał solowych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Jest także autorem wielu aranżacji na gitarę solo i z zespołami kameralnymi. Współpracuje z Polskim Wydawnictwem Muzycznym i wydawnictwem Euterpe.

Nagrywał m.in. dla firm: Sony Music (nagroda Fryderyk 2002 za płytę ,,Piazzolla Tango” w kategorii Album Roku - Muzyka Kameralna), Dux (nominacja do Fryderyka 2000 za płytę „Micropiezas” w duecie z M.Siatkowskim), Polskie Nagrania Edition i Gramola Vienna.

ARKADIUSZ KRUPA

Oboista, doktor habilitowany sztuk muzycznych. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Jerzego Kotyczki. Od 1997 do 2012 był pierwszym oboistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a od 2012 roku - orkiestry Sinfonia Varsovia. W latach 1996-2013 pracował w Akademii Muzycznej w Krakowie, natomiast od 2013 prowadzi klasę oboju na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest również wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia, projektu służącego doskonaleniu umiejętności gry muzyka orkiestrowego. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie.

Jako solista brał udział w wielu festiwalach, m.in. Warszawska Jesień, Tydzień Talentów w Tarnowie, Koncert Roku w Warszawie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Prawykonań w Katowicach. Dokonał również wielu nagrań płytowych dla takich wytwórni jak: Naxos, Virgin i Deutsche Grammophon oraz dla Polskiego Radia i Telewizji. Wielokrotnie współpracował z orkiestrami, np.: Sinfonietta Cracovia czy Concerto Avenna. Był kierownikiem artystycznym Ensemble De La Cour. Często koncertuje na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych w duecie z gitarzystą Michałem Nagy.

Arkadiusz Krupa jest laureatem wielu nagród. W 1993 roku wraz z Kwintetem AM w Krakowie zdobył I nagrodę oraz wyróżnienie na III Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Bydgoszczy. W 1996 roku, już w kategorii solistycznej, zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Oboistów i Fagocistów w Sieradzu. W 2000 roku otrzymał II nagrodę na prestiżowym Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi. Ponadto został odznaczony medalami państwowymi, m.in. „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.